Štěstí na seznamce. ANO nebo NE a jakou seznamku zvolit?

Je sposta různých příběhů. Někteří na seznamce štěstí měli, někteří neměli a někdo zkouší štěstí do dnes? Dá se najít osudové štěstí na seznamce, nebo ne?

Jaká seznamka zvyšuje šanci na štěstí?

Pokud budeme objektivní a smíříme se s určitými fakty i zkušenostmi, pak zjistíme jednu prostou věc a to, že vůbec nezáleží na tom, jakou seznamku zvolíme pro naše seznamování, ale je to skutečně o štěstí na konkrétního člověka. Je to prostě o lidech – nejen ve vztazích partnerských, rodinných, kamarádských nebo pracovních.

Typy seznamek, které jsou běžné a můžeme zkusit

Sociální sítě – Facebook

Kdo by neznal v dnešní době facebook a nebyl součástí nějaké facebookové skupiny, nebo fanouškem stránky. I na facebooku se můžete seznámit a to buď v nějaké seznamovací skupině, nebo že oslovíte například někoho přímo. Třeba kamarád dostal tip od kamarádky na její kamarádku, kterou oslovil a dnes už mají za sebou svatbu a dvě úžasné děti.

  • Výhody: méně úchyláků, protože zde je soukromí přece jen lépe chráněné a seznamují se zde obvykle lidé, kteří to myslí alespoň trochu vážně.
  • Nevýhody: menší okruh možný budoucích partnerů, menší záběr vašeho inzerátu, resp. příspěvku, na hledání milenky se také moc nehodí.
Seznámení na sociálních sítích, facebook
Seznámení na sociálních sítích, facebook

Uzavřené seznamky s členstvím – edarling

Těžko říci, jak moc se daří seznamkám podobného typu. Odhadem je spíš pro dříve narozené, kteří už tak nějak lépe vědí, co od života čekají a proč se seznamují. Tomu také odpovídá skladba zdejších uživatelů a pokud hledáte spíš nějaký úlet s možností, že z toho třeba bude něco víc, asi je lepší hledat na jiných stránkách.

  • Výhody: větší solidnost seznamek tohoto typu, shody na základě hromady údajů o uživatelích, což ale nezaručuje úspěch, mnohem méně úchyláků, kteří si chtějí jen hrát, nebo vás oškubat o pár vašich výplat.
  • Nevýhody: placené členství, skladba uživatelů – na vážnější vztah ano, na cokoliv dalšího jsou lepší jiné, určitým způsobem člověk kupuje zajíce v pytli.
Uzavřené seznamky s členstvím - edarling
Uzavřené seznamky s členstvím – edarling

Obecná seznamka na bázi inzerátů – seznamka, štěstí

Tento typ seznamek patří asi k těm nejrozšířenějším. Buď máte svůj profil, který si pěkně vymazíte a přidáte nějaký seznamovací popisek, nebo prostě máte účet a přidáváte / procházíte seznamovací inzeráty. Nabízí nejvíce svobody a nejméně soukromí, takže tomu odpovídá i široká základna uživatelů, kterou musíte procházet a vybírat pečlivě.

  • Výhody: kupa sena, ve které můžete najít tu svou jehlu, svoboda v tom, co uvedete nebo neuvedete, opravdu široké spektrum uživatelů, obvykle zdarma s možností využít placené vip funkce.
  • Nevýhody: opravdu široké spektrum uživatelů, takže i hromada “odpadu”, úchyláci, nebo naopak pipky, které si nevidí na špičku nosu. Navíc spousta uživatelů neumí ani napsat co hledá, ale často nezapomenou uvádět nesmysly. Časově náročnější na vaši aktivitu i nervy, ale jde to ustát.
Obecná seznamka na bázi inzerátů - seznamka, štěstí
Obecná seznamka na bázi inzerátů – seznamka, štěstí

Seznamka s určitým záměrem – erotická seznamka

Takto zacílená seznamka už sama o sobě spojuje na jedno místo pouze lidi, kteří mají stejný zájem. Typicky jsou to erotické seznamky a je jasné, že zde asi nebudete hledat kamarádku na doučování češtiny, ale spíš úplně jiných jazykových dovedností.

  • Výhody: Víte, kam jdete, jaký je váš záměr a co od toho můžete čekat, velký výběr žen a mužů s jasnými cíly, nemusíte si zde na nic hrát a víc rozhoduje spíš tělo, než vaše etiketa. A ne jednou se stalo, že i právě zde lidé našli svého životního partnera!
  • Nevýhody: Někdy váznoucí komunikace, nutnost rozlišovat, zda-li je to za peníze, nebo do toho jdete oba pro společnou věc. Také pozor na podvodníky – muže i ženy.
Seznamka s určitým záměrem - erotická seznamka
Seznamka s určitým záměrem – erotická seznamka

Komunitní seznamky

Obvykle jsou jako jedna z částí nějakého portálu, takže třeba seznamka pro seniory na portále pro seniory, nebo jakákoliv jiná seznamka, kde se hledají lidé se stejnou vášní či koníčkem.

  • Výhody: Spojuje lidi, kteří mají především společnou vášeň, nebo zájmy. Hodí se skvěle pro hledání přátel. Rozhodujícím faktorem jsou společné zájmy a ne společný partnerský život, nebo jiné radovánky, ale samozřejmě není nic vyloučeno.
  • Nevýhody: Výrazně menší základna uživatelů, preference koníčků nad jinými hodnotami, ale není to vždy pravda. Pro hledání životního partnera nebo úletu se moc nehodí.
Komunitní seznamky - seznamka pro seniory
Komunitní seznamky – seznamka pro seniory

Nějaké doporučení, kde se tedy zaručeně seznámit?

Je to snadné. Rozhoďte prostě sítě všude, komunikujte, příliš nespěchejte a buďte opatrní. Ono už po nějakém čase dokážete velice rychle vyhodnotit i z první komunikace a informací na profilu, zda-li má smysl pokračovat dál, nebo přestat. Z výše uvedených je asi největší šance na obecných seznamkách typu seznamka, štěstí, rande a podobných. Musíte ale mít hodně trpělivosti, protože vám mohou samozřejmě psát i lidé, o které prostě nemá zájem asi nikdo.

Tak hodně štěstí!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 3.2]

Napsat komentář