Seznámit se můžete zdarma, ale také si hezky “vydělat”

Proč tento celkem stručný článek o tom, které seznamky jsou zdarma? Je to jednoduché – abyste se nenechali napálit těmi, které vám dokážou strhávat předplatné z účtu třeba jednou měsíčně.

Většina seznamek funguje standardně zdarma

Ano, je to tak. Pokud ale chcete zvýšit šanci na seznámení, asi nejvíce běžným způsobem je takzvané topování inzerátu, nebo vašeho profilu. To znamená, že se bude zobrazovat zvýhodněný nad ostatními a pravděpodobně osloví mnohem více lidí.

Obvykle takové zvýhodnění funguje přes jednorázové odeslání premium SMS a váš inzerát je zvýhodněn. Cena se pohybuje cca v desetikorunách, průměrně okolo 25 Kč. Tento způsob zpoplatnění je bezpečný. Mnoho seznamek také nabízí možnost platby kartou, což bývá výhodnější a také zde není háček.

Seznámení online zdarma
Seznámení online zdarma

Na co si dát u seznamek pozor? Předplatné.

Můžete také narazit na možnosti zvýhodnění, kdy obvykle za nějaký měsíční poplatek získáte místo standardního účtu takzvaný VIP účet, nebo třeba zlatý, diamantový a podobně. Takový účet přináší více výhod, dostanete více funkcí a tak dále. Zaplatíte za měsíc třeba 90 – 300 Kč a jste tak nějak spokojení.

Ale teď pozor, milý uživateli seznamek a jiných portálů!

Často se tímto způsobem automaticky aktivuje měsíční předplatné, takže automaticky je vám každý měsíc z účtu stržena částka, což může být ve chvíli, kdy už seznamku nepoužíváte, nepříjemné. Správně by měla být možnost automatického předplatného na seznamce, ale i kdekoliv jinde, volitelná a uživatel by o tom měl vědět.

Takže vždy, když budete využívat nějaké předplatné, tak buďte opatrní, abyste neplatili nevědomky třeba několik měsíců. To platí nejen u seznamek, ale na jakýchkoliv webech, kde jsou nějaké zpoplatněné VIP účty a podobně.

Pozor na podvodné seznamky a pokud máte nějaké zkušenosti, podělte se o ně s námi na stránkách tvoje-rande.cz/podvodne-seznamky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář