Základy bezpečného seznamování ještě nikomu neublížily

Snad každá lidská činnost, už jen z principu, vyžaduje určitou opatrnost, která souvisí úzce s bezpečností. U seznamování si musíme dávat pozor na ostatní, abychom se nedostali do nebezpečí například zveřejněním osobních informací například někomu nebezpečnému. Pojďme se podívat, na co si dát pozor.

Buďte na seznamce trpěliví, neotevírejte “dveře” hned a každému

Otevřete seznamku, zaregistrujete se a začnete se seznamováním. Obvykle se téměř okamžitě někdo ozve. A už tady existují určité zákonitosti například o tom, že jako první se vám ve velkém množství ozvou především ti uživatelé, kteří jsou na seznamce několik let každý den a nemohou nikoho najít. A proč asi? Takže už tady buďte opatrní. Pak je mezi touto skupinkou také mnoho těch, kteří to nemyslí vážně.

Takže jednoduché ponaučení je takové, že budeme ostražití a hezky si všechny nejprve trochu proťukneme. Někdy lze na seznamce dohledat třeba stáří profilu, což může také něco napovídat a nebo počet zobrazení profilu. Obecně nikomu hned nedávejte své osobní údaje a vždy, když se bude jednat o jakoukoliv pomoc na seznamce, je to zaručeně podvod.

Citlivé informace si případně řekněte až osobně, ne hned na seznamce
Citlivé informace si případně řekněte až osobně, ne hned na seznamce

Nepodceňujte sebe, ani svou situaci – štěstí si vás najde

Často lidé chodí na seznamku z nějakého nepříjemného důvodu – nefunkční vztah, nevěra, neúspěch ve svém v životě atd. I když půjdeme na seznamku z jakéhokoliv důvodu a naše duše nebude v ideálním rozpoložení, nebuďte nikdy naivní, nepodceňujte se a nenechte se ovlivnit pocitem, že pokud se na mě neusměje štěstí na seznamce dnes, tak už asi nikdy. Vždy pamatujte na to, že je lepší být sám se sebou, než s kýmkoliv, kdo vám ze života udělá peklo. A že je na seznamce spousta takových, o tom nepochybujte!

Informace o vás a fotky na seznamku patří, ale…

Už jsme to i psali, že je dobré toho na seznamce o sobě napsat co nejvíc, zveřejnit vhodné fotky a tak dále, ale to vše má svá pravidla a poskytování určitých údajů patří opravdu až na konec naší cesty na seznamce, tedy až se s dotyčným chceme například opravdu sejít, zavolat si, nebo si dopisovat mimo seznamku.

Napište o sobě na seznamce klidně celou A4, ale ne konkrétních údajů, ale vše, co pomůže o vás vytvořit dotyčným lidem obrázek, klidně i mezi řádky. Neudávejte rozhodně citlivé údaje ani fotky, na fotkách buďte nejlépe sami a zveřejňujte fotku, kterou by klidně mohl vidět i váš šéf, nebo přísná babička.

Vždy používejte selský rozum, nebuďte zoufalí, buďte aktivní a uvidíte, že na seznamce dosáhnete dobrých výsledků. A pokud ne, tak na sebe alespoň nepošlete peklo.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář